Δύσκολη “έξοδος” στην Κοζάνη, με λύση από Ν΄Λουντούλου (video)

Δύσκολη η έξοδος στον πρώτο γύρο κόντρα στη σημερινή αντίπαλο Κοζάνη, σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου δεν απέδωσε τα αναμενόμενα αλλά σημείωσε την έβδομη της νίκη και τρίτη της εκτός έδρας. Ο Άρης έδειξε να εγκλωβίζεται στο πρώτο ημίχρονο στην διπλή άμυνας ζώνης της ομάδας της Κοζάνης με αποτέλεσμα να μην απειλήσει ιδιαίτερα.

Η είσοδος των Ν΄ Λουντούλου και Κυβελίδη είχανε σαν αποτέλεσμα να έρθει το 0-1 με τον πρώτο δέκα λεπτά μετά την είσοδό του. Συγκεκριμένα στο 73΄ μετά από την σέντρα του Τάτου με την κεφαλιά του κέρδισε τον Νομικό ανοίγοντας το σκορ που ήταν και το τελικό.

ΚΟΖΑΝΗ: Νομικός, Ηλίας, Τραυλός, Μπιμπίρης, Αλιατίδης, Τσισκόπουλος, Χαματάϊ, Ταχιάς, Πασχάλης (76΄ Αλμπάνης),Πετράκος (65΄ Βαρότσης), Δούμας (59΄ Παπαδόπουλος)

ΑΡΗΣ: Tζινάρ, Καλογέρης, Ιντζίδης, Ρόβας, Μελισσάς, Μπράβο, Πόι (61΄ Ν΄ Λουντούλου), Καζναφέρης, Καπνίδης (61΄ Κυβελίδης), Τάτος, Ντούνης (84΄ Κωνσταντινίδης).