Εύκολη επικράτηση του Άρη επί του Κολοσσού στο Πανελλήνιο Εφήβων

Δίχως να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα ο Άρης πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στο Πανελλήνιο Εφήβων, επικρατώντας εύκολα του Κολοσσού Ρόδου με 47-77 και αύριο στις 10.00 το πρωί αντιμετωπίζει τον Προμηθέα Πάτρας.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Ο Κολοσσός προηγήθηκε για πρώτη και τελευταία φορά με 3-0 κι έπειτα ανέλαβε δράση ο Άρης, που έκανε επιμέρους σκορ 3-19 και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο 8-21. Η δεύτερη περίοδος ήταν ισορροπημένη για τις δύο ομάδες, με τους «κιτρινόμαυρους» να ανεβάζουν ξανά ρυθμό στο τρίτο μέρος και να στέλνουν τη διαφορά ξανά στο +20 (29-49), ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτα ο Άρης έφτασε στη μέγιστη διαφορά του +30 με το τελικό 47-77.

Δεκάλεπτα: 8-21, 22-33, 32-53, 47-77.