Λεπτό προς λεπτό από το Ιβανώφειο και το PRESSARIS το εξ αναβολής παιχνίδι του Άρη

Στο Ιβανώφειο παίζει σήμερα ο Άρης κόντρα στον Ηρακλή για την εξ αναβολής 13η αγωνιστική. Το PRESSARIS σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης με όλο το ρεπορτάζ και τις δηλώσεις.

Μείνετε συντονισμένοι…

Λεπτό προς λεπτό από το Ιβανώφειο και το PRESSARIS η πρώτη φετινή εκτός έδρας αναμέτρηση του Άρη

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το Ιβανώφειο και μέσα από το PRESSARIS την πρώτη φετινή εκτός έδρας αναμέτρηση του Άρη, που αντιμετωπίζει τον Ηρακλή στις 18.15 και όσα συμβαίνουν πριν το τζάμπολ.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Σχόλιο: Εκτός κλίματος αγώνα ο Άρης, δεν μπόρεσε να μειώσει τη διαφορά και να ξαναμπεί στη διεκδίκηση της νίκης.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: 82-66

40′ Βολές για τον Γεωργαλά (0/2)

40′ Κερδίζει φάουλ και βολές ο Βουλγαρόπουλος (1/2), 82-66

39′ Τρίποντο ο Μόρις, 82-65

39′ Καλάθι του Γκάρετ, 82-62

38′ Κάρφωμα του Ντέιβις, 80-62

38′ Στις βολές ο Ντραγκίσειτς (1/2), 78-62

Τάιμ άουτ για τον Άρη

37′ Βολές για τον Ντέιβις (1/2), 78-61

36′ Επιθετικό ριμπάουντ και τρίποντο του Σμιθ, 77-61

36′ Μειώνει ο Γκάγκιτς, 74-61

35′ Κάρφωμα του Μόρις, 74-59

35′ Τρίποντο ο Χάνλαν, 74-57

35′ Στις βολές ο Σλαφτσάκης (1/2), 71-57

Τάιμ άουτ

34′ Στις βολές ο Γκάγκιτς (2/2), 71-56

34′ Απαντάει ο Σούλερ, 71-54

34′ Καλάθι του Φλιώνη, χάνει το μπόνους του φάουλ, 69-54

33′ Τρίποντο ο Ντέιβις, 69-51

33′ Από κοντά ο Μόρις, 66-51

32′ Αντιαθλητικό του Κακαρούδη, βολές (2/2) για τον Μόρις, 66-49

32′ Σκοράρει ο Οκερέαφορ, 66-47

Σηκώθηκε και πάει στον πάγκο πιάνοντας τη μέση του, χειροκρότημα από τον κόσμο του Ηρακλή.

31′ Στο έδαφος ο Ντραγκίσεβιτς, δείχνει να πονάει, μπήκε ο γιατρός του Άρη

Σχόλιο: Το ψηλό σχήμα Ντραγκίσεβιτς – Γκάγκιτς βοήθησε αρχικά τον Άρη στα ριμπάουντ και με τον δεύτερο να σκοράρει 8 πόντους μέσα στη ρακέτα η διαφορά έπεσε στους 9 πόντους, όμως τα τρίποντα των Χάνλαν και Μανωλόπουλου έδωσαν «αέρα» ξανά στους γηπεδούχους.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 64-47

30′ Φόλοου του Γκάρετ, 64-47

29′ Νέες βολές, τώρα για τον Οκερέαφορ (2/2), 62-47

29′ Στις βολές ο Τάλτον (2/2), 60-47

29′ Βολές ξανά για τον Γκάρετ (1/2), 60-45

29′ Βολές για τον Γκάρετ (2/2), 59-45

28′ Κάρφωμα του Μόρις, 57-45

28′ Εύστοχος ο Τάλτον, 57-43

27′ Άλεϊ ουπ το Γκάρετ, 57-41

26′ Στις βολές ο Μόρις (2/2), 55-41

Τάιμ άουτ ο Μαρκόπουλος

26′ Σκοράρει ο Οκερέαφορ, 55-39

26′ Καλάθι και φάουλ ο Σμιθ, μέσα η βολή, 53-39

25′ Στις βολές ο Γκάγκιτς (1/2), 50-39

25′ Μόνος του ο Σμιθ στη ρακέτα, 50-38

24′ Σκοράρει από κοντά ο Ντραγκίσεβιτς, 48-38

24′ Τρίποντο ο Μανωλόπουλος, 48-36

Τάιμ άουτ ο Καστρίτης

24′ Καλάθι ξανά από τον Γκάγκιτς, πήρε και το φάουλ, έξω η βολή, 45-36

23′ Κάρφωμα ο Γκάγκιτς, 45-34

23′ Εύστοχος ο Χάνλαν, 45-32

22′ Πρώτο τρίποντο από τον Γκετσεβίτσιους, 43-32

22′ Τρίποντο ο Σούλερ, 43-29

21′ Στις βολές ο Γκάγκιτς (2/2), 40-29

21′ Τρίποντο ο Χάνλαν, 40-27

21′ Χουκ του Γκάγκιτς και 37-27

Με Φλιώνη, Γκετσεβίτσιους, Μόρις, Ντραγκίσεβιτς, Γκάγκιτς ξεκινάει ο Άρης.

19.10: Σε 10′ ξεκινάει η τρίτη περίοδος…

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Μόρις με 10 πόντους (0/1 βολή, 5/8 δίποντα, 0/1 τρίποντο), 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 λάθος. Για τον Ηρακλή ο Χάνλαν έχει 9 πόντους (3/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Ηρακλής: 2/7 βολές, 13/21 δίποντα, 3/16 τρίποντα, 25 ριμπάουντ (16-9), 7 ασίστ, 6 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 4 λάθη, 9 κερδισμένα φάουλ.

Άρης: 0/1 βολή, 11/25 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 18 ριμπάουντ (14-4), 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο, 9 λάθη, 8 κερδισμένα φάουλ.

Σχόλιο: Μπήκε δυνατά ο Άρης παίρνοντας πόντους από τον Μόρις, όμως η απώλεια των ριμπάουντ, η δυστοκία στο μακρινό σουτ και το σκληρό ατιμώρητο παιχνίδι του Ηρακλή, έφερε τους γηπεδούχους ξανά κοντά στη διψήφια διαφορά. Κακός και αμυντικά ο Άρης, κάτι που επηρεάζει και την επιθετική του λειτουργία.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 37-25

Άστοχος ο Σούλερ

Κατοχή για τον Ηρακλή, ακόμα 4,6” για το τέλος του ημιχρόνου

19′ Νέο κάρφωμα του Γκάρετ, 37-25

18′ Στον αιφνιδιασμό ο Σούλερ, 35-25

18′ Στις βολές ο Γκάρετ (0/2)

17′ Σκοράρει ο Ντραγκίσεβιτς, 33-25

17′ Λέι απ ο Χάνλαν, 33-23

16′ Κάρφωμα του Γκάρετ στον αιφνιδιασμό, 31-23

14′ Απαντάει με σουτ ο Φλιώνης, 29-23

14′ Φόλοου του Κακαρούδη, 29-21

13′ Μειώνει ο Γκάγκιτς από κοντά, 27-21

13′ Καλάθι του Χάνλαν, 27-19

12′ Τρίποντο ο Σμιθ, 25-19

11′ Δυναμικό μπάσιμο ο Μόρις, 22-19

11′ Βολές για τον Γκάρετ, 0/2

11′ Εύστοχος ο Μόρις από μέση απόσταση, 22-17

Σχόλιο: Ο Άρης προσπάθησε να παίξει με τους ψηλούς στη ρακέτα, όμως η αποχώρηση του Μιλόσεβιτς με δύο φάουλ στον πάγκο στοίχισε, ενώ η ομάδα δεν απειλεί με μακρινά σουτ. Ο Ηρακλής βγάζει περισσότερη ενέργεια και διατηρεί τη διαφορά που απέκτησε στο ξεκίνημα με το 9-0 σερί.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 22-15

Ακόμα 2,4” για το τέλος της πρώτης περιόδου

10′ Καλάθι και φάουλ ο Μόρις, έξω η βολή, 22-15

10′ Σκοράρει ο Οκερέαφορ, 22-13

9′ Δύσκολο καλάθι του Φλιώνη, 20-13

8′ Καλάθι και φάουλ ο Κακαρούδης, έξω η βολή, 20-11

7′ Τρίποντο ο Φλιώνης, 18-11

7′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Γκάρετ, 18-8

Ο Σλαφτσάκης στη θέση του Μιλόσεβιτς

6′ Δεύτερο φάουλ ο Μιλόσεβιτς, βολές (2/2) ο Σούλερ, 16-8

6′ Ωραίο καλάθι με αλλαγή χεριού από τον Μόρις, 14-8

5′ Τρίποντο ο Χάνλαν, 14-6

4′ Κάρφωμα ο Γκάρετ, 11-6

4′ Ασίστ ο Γκετσεβίτσιους, καλάθι ο Μόρις, 9-6

3′ Ασίστ ο Μόρις, σκοράρει ο Ντραγκίσεβιτς, 9-4

Τάιμ άουτ από τον Μαρκόπουλο

3′ Σκοράρει και ο Μανωλόπουλος, 9-2

2′ Στον αιφνιδιασμό ο Σμιθ, 7-2

2′ Εύστοχος ο Χάνλαν, 5-2

1′ Τρίποντο ο Σούλερ, 3-2

1′ Σκοράρει ο Μιλόσεβιτς, 0-2

Το τζάμπολ για τον Άρη, προσωρινή διακοπή επειδή έπεσαν χαρτάκια στο παρκέ.

Η πεντάδα του Ηρακλή: Χάνλαν, Σμιθ, Σούλερ, Μανωλόπουλος, Γκάρετ.

Η πεντάδα του Άρη: Τάλτον, Γκετσεβίτσιους, Μόρις, Μιλόσεβιτς, Ντραγκίσεβιτς.

18.14: Ξεκινάει σε 1′ το παιχνίδι…

18.12: Με δεμένο τον αριστερό καρπό είναι ο Μποχωρίδης. Εμψύχωσε τους συμπαίκτες του και κυρίως μίλησε στους Τάλτον και Φλιώνη.

18.11: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων.

18.04: Στα παιχνίδια που άνοιξαν την αυλαία της 2ης αγωνιστικής: Πανιώνιος – Ήφαιστος 69-83, Ρέθυμνο – Περιστέρι 60-79, Προμηθέας – Ιωνικός 87-80, ΠΑΟΚ – Λάρισα 87-61.

17.59: Με την προστατευτική μάσκα θα αγωνιστεί και σήμερα ο Τζόρτζε Γκάγκιτς.

17.55: Με την μαύρη φανέλα και τις κίτρινες ρίγες θα αγωνιστεί ο Άρης, ενώ ο Ηρακλής με λευκές εμφανίσεις.

17.53: Αγωνιστικά ο Ηρακλής είναι πλήρης σε αντίθεση με τον Άρη που έχει χάσει με τραυματισμό τον Μποχωρίδη.

17.46: Οι παίκτες του Άρη βγήκαν στο παρκέ εκ νέου για το τελικό τους ζέσταμα πριν το τζάμπολ. Το ίδιο ισχύει και για τον Ηρακλή.

17.40: Εκτός δωδεκάδας όπως αναμενόταν ο Λευτέρης Μποχωρίδης. Μέσα οι Στράτος Βουλγαρόπουλος, Κώστας Βλάσιος και Γιάννης Σιδηροηλίας.

17.33: Τελευταίο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στο Ιβανώφειο ήταν στις 26 Μαρτίου 2011 με τον Άρη να επικρατεί 86-70.

17.30: Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης είναι οι Σχινάς, Παπαπέτρου, Μαλαμάς και κομισάριος ο Μήτσιου.

17.25: Στον πάγκο του Άρη βρίσκεται με πολιτικά και ο Λευτέρης Μποχωρίδης, ο οποίος δε θα αγωνιστεί σήμερα λόγω τραυματισμού.

17.19: Οι παίκτες του Άρη βρίσκονται στο παρκέ του Ιβανωφείου για προθέρμανση, κάνοντας σουτ. Το ίδιο κάνουν και οι γηπεδούχοι.