Λεπτό προς λεπτό η πρεμιέρα του Άρη στα πλέι οφ απέναντι στον ΠΑΟΚ (21:00 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης πήρε το εισιτήριο πρόκρισης για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος και πλέον όλοι στρέφουν την προσοχή τους στο σημερινό ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην άδεια λόγω τιμωρίας Τούμπα, με μοναδικό στόχο να μπουν με το… δεξί στα πλέι οφ (21:00, PRESSARIS LIVE).

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ! Ο Άρης κερδίζει τον ΠΑΟΚ με 0-1

• 96′ Κίτρινη και στον Φεράρι
  • 94΄Κίτρινη στον Βερστράτε.
  • 93′ Βγαίνει ο Νταρίντα και μπαίνει ο Φεράρι.
  • Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος
  • 90′ Φετφατζίδης αντί Σουλεϊμάνοφ.
  • 88′ Σουτ του Ανσαριφάρντ, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι.
  • Έτοιμος και ο Φετφατζίδης.
  • Έχει ενοχλήσεις ο Φαμπιάνο. Ετοιμάζεται ο Ρόουζ
  • 85′ Χλιαρό σουτ του Κωνσταντέλια, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα
  • 81΄Κόρνερ για τον Άρη. Εκτελέστηκε αλλά υπάρχει οφσάιντ και τελειώνει η φάση
  • Τετ α τετ του Τζίμα με τον Κουέστα, ο Ισπανός του Άρη έδιωξε.
  • 78′ Ακομη μια αλλαγή για τους γηοεδούχους. Οζντόεφ αντί Μειτέ.
  • Τώρα οι αλλαγές του Άρη. Σαμόρα αντί Σαβέριο και Βέλεθ αντί Ζουλ
  • 75′ Κίτρινη στον Ζίβκοβιτς για φάουλ στον Μοντόγια
  • Ετοιμάζει αλλαγές ο Μάντζιος. Εχει φωνάξει Βέλεθ και Σαμόρα.
  • 71′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Όττο και Μπράντον έξω, Ντεσπόντοφ και Τζίμας μέσα
  • 70΄Στο 0-1 υπέρ του Άρη το ματς.
  • 67′ Κανένα πέναλτι όπως είναι φυσικό σύμφωνα με τον Σλοβένο που είναι στο VAR.
  • Κίτρινη στο μεταξύ στον Ανσαριφάρντ για διαμαρτυρία.
  • 66′ Ελέγχεται μια φάση για πιθανό χέρι του Ζουλ
  • 62΄ Σουτ του Σαβέριο στην αγκαλιά του Κοτάρσκι η μπάλα
  • 60′ Κίτρινη στον Σβαμπ για σκληρό μαρκάρισμα στον Βερστράτε.
  • 59′ Μέσα Κωνσταντέλιας και Σβαμπ, έξω Μουργκ και Μάρκος Αντόνιο.
  • 57′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπάμπα πάτησε περιοχή, γύρισε την περιοχή από παρέμβαση του Μπράμπετς η μπάλα έφτασε στον Μουργκ, ο οποίος σούταρε άουτ
  • 57΄Μεγάλη στιγμή για τον Άρη με τον Σαβέριο που έκανε υπέροχη ατομική προσπάθεια, όμως το σουτ του πέρασε ξυστά πάνω από την εστία του Κοτάρσκι
  • Από πλευράς Άρη κάνουν ζέσταμα οι Τζούρασεκ, Βέλεθ, Φετφατζίδης
  • 54′ Μικρή διακοπή χτύπησαν ο Ζουλ με τον Μάρκος Αντόνιο
  • 52′ Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΟΚ, εκτελέστηκε. Κανένα πρόβλημα για τους αμυντικούς του Άρη.
  • 47′ Σουτ του Κουλιεράκη, άουτ η μπάλα. Έλεγχε τη φάση ο Κουέστα.

ΕΝΑΡΞΗ Β ΜΕΡΟΥΣ!

• Ανσαριφάρντ αντί Μορόν που έχει ενοχλήσεις στον αστράγαλο και δεν μπορεί να συνεχίσει.
  • Επιστρέψαμε για το δεύτερο ημίχρονο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ! 0-1 Ο Άρης μετά από 45 λεπτά αγώνα

• 2 λεπτά καθυστερήσεις
  • 39′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, απομάκρυνε ο Ζουλ
  • Ο Μορόν έφτασε τα 15 γκολ σε 26 παιχνίδια πρωταθλήματος και τα 16 συνολικά μέσα στη σεζόν
  • Κλέψιμο από τον Σαβέριο, που έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια και πάσαρε στον Μορόν με τον Ισπανό να γυρίζει το σώμα του κι με εξαιρετικό τελείωμα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 31′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!! 0-1 Ο Άρης με Μορόν!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Μισή ώρα στην αναμέτρηση το 0-0 παραμένει. Ο Άρης δεν απειλείται αλλά δεν απειλεί κιολας
  • 29′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, απευθείας έξω η μπάλα
  • Πέρασε το πρώτο τέταρτο, στο 0-0 το ματς χωρίς να έχουμε δει κάτι το ιδιαίτερο
  • 13′ Συνεχίζεται το ματς
  • 12′ Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Κουλιεράκη από συμπαίκτη του.
  • 9′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το πρώτο στο ματς, απομάκρυναν χωρίς πρόβλημα οι αμυντικοί του Άρη
  • 5′ Πρώτες στιγμές στο παιχνίδι, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

ΣΕΝΤΡΑ!

• Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.
  • Ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους οι δύο ομάδες και κατευθύνονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
  • Διαιτητής: Ομπρένοβιτς (Σλοβενία).
    Βοηθοί: Πραπρότνικ, Κόρντεζ
    Τέταρτος: Πολυχρόνης
    VAR: Μπόροσακ, Νικολακάκης
  • Το παιχνίδι θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της έδρας της γηπεδούχου ομάδας.
  • Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Μάρκος Αντόνιο, Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον Τόμας
  • Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμπάτζιο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια, Ζουλ, Βερστράτε, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν.
  • Καλησπέρα σας. Στις 21:00 ξεκινάει η αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ.

Λεπτό προς λεπτό η πρεμιέρα του Άρη στα πλέι οφ απέναντι στον ΠΑΟΚ

Να μπει με το… δεξί στα πλέι οφ του Πρωταθλήματος θέλει ο Άρης που υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο Κλεάνθης Βικελίδης (19:00, PRESSARIS LIVE).

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση των δύο ομάδων.