Μεγάλο «διπλό» για τη Λιντς (video)

Η Λιντς πήρε το «εξάποντο» ντέρμπι του υποβιβασμού και κράτησε την απογοητευτική Νόριτς στην τελευταία θέση με μόλις δύο βαθμούς.

Προερχόμενη από την 7άρα από την Τσέλσι και έχοντας πέντε ματς να βρει δίχτυα, η Νόριτς έψαχνε νίκη – βάλσαμο προκειμένου να κάνει μια αρχή στο πρωτάθλημα.

Ύστερα από το άνυδρο πρώτο ημίχρονο ο Ραφίνια έκανε το 0-1 στο 56΄. Η Νόριτς βρήκε δίχτυα δύο λεπτά αργότερα ισοφαρίζοντας με τον Ομπομπαμιντέλε στο 58΄, όμως το τρελό πεντάλεπτο ολοκληρώθηκε με δεύτερο τκολ της Λιντς, αυτή τη φορά από τον Ροντρίγκο στο 60΄.

Η Νόριτς δεν είχε άλλες απαντήσεις. Ο Φάρκε έριξε στο ματς τον Τζόλη στο 69΄ αντί του Ντάουελ, όμως ο Έλληνας φορ δεν μπόρεσε να σκοράρει και να δώσει έστω το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Από την πλευρά της η Λιντς πήρε σπουδαίο διπλό στην προσπάθεια να αποφύγει τον υποβιβασμό.