Μια ακόμη ισοπαλία στην Κρήτη: Πλατανιάς-Παναθηναϊκός 1-1

«Χρυσή» αποδείχτηκε η αλλαγή του Αμπντούλ Ατζαγκούν, ο οποίος σκόραρε στο ντεμπούτο του με τα… μπλε κι ο κακός Παναθηναϊκός πήρε τον πρώτο του φετινό βαθμό εκτός έδρας, μετά το τελικό 1-1 με τον Πλατανιά.

Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες με το σκορ στο 1-0 για να κλειδώσουν τη νίκη, ωστόσο δεν τα κατάφεραν κι ο Παναθηναϊκός που πήρε γήπεδο κι ανέβηκε στο τελευταίο 20λεπτο έφερε το ματς στα ίσα, ισοφαρίζοντας οκτώ λεπτά πριν το φινάλε!

ΣΚΟΡΕΡ: 45+1′ Ναζλίδης – 82′ Ατζαγκούν

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 56′ Τόρες, 85′ Ράφαελ – 21′ Ζέκα, 59′ Τριανταφυλλόπουλος, 61′ Πράνιτς

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Γιωργαλλίδης, Φαϊσκα, Ιντζίδης, Φερνάντεζ, Ράφαελ, Τέτε, Σιώπης, Μπέλιτς (60′ Αγκιλέρα), Γουνδουλάκης (89′ Γουνδουλάκης), Ναζλίδης (46′ λ.τ. Μοράλ), Τόρες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Καπίνο, Νάνο, Ρισβάνης, Τριανταφυλλόπουλος, Μαρινάκης, Λαγός, Αμπεΐντ, Πράνιτς (80′ Καρέλης), Ζέκα (71′ Ατζαγκούν), Ντίνας (58′ Μπαϊράμι), Μπεργκ