Μπάσκετ Γυναικών: Ήττα του Άρη από τον Πανσερραϊκό

Η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Άρη ηττήθηκε με 62-32 από τον Πανσερραϊκό εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Όπως αναφέρει η σχετική ενημέρωση του συλλόγου:

“Στην αρχή το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με τον ΑΡΗ να παίρνει μικρό προβάδισμα με 7-10, αλλά τον Πανσερραϊκό να ισοφαρίζει σε 10-10 ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο ο Πανσερραϊκός ξεκίνησε δυνατά και έκανε το 17-12, ενώ αύξησε το προβάδισμα στους +7 με 23-16.

Στην τρίτη περιόδο ο Πανσερραϊκός κατάφερε να φτάσει τη διαφορά στο +21 και στην ουσία ξεκαθάρισε την υπόθεση νίκη.

Σημειώνεται ότι η Άννα Μάντζιου αποχώρησε τραυματίας από την αναμέτρηση, ενώ θα υποβληθεί άμεσα σε εξετάσεις για τη γνωμάτευση.

Δεκάλεπτα: 10-10, 26-16, 49-18, 62-32

Διαιτητές: Ράπτης-Μαρτυγάκης

Πανσερραϊκός (Πεχλιβάνης): Καλαμπάκου 15(2), Νάστου 23(2), Μιχαηλίδου 3(1), Μπακιρτζίδου 5, Μαμούδη, Δαμιανάκου, Χωλοπούλου 10, Τζιαμπάζη 6(2).

ΑΡΗΣ (Κωτούλης): Μπαλτζή 4, Καλογήρου 9(1), Γιάνταη 8, Βλάχου Μ. 4, Τσιαρσιώτη 2, Βλάχου Κ., Εφραιμίδου 2, Μάντζιου Ε. 3, Μάντζιου Α., Κερασοβίτη”.

Μπάσκετ Γυναικών: Ήττα του Άρη από τον Πιερικό Αρχέλαο

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του Άρη ηττήθηκε με 64-68 στο κλειστό της Μίκρας από τον Πιερικό Αρχέλαο, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και ο Άρης έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 29-28. Οι φιλοξενούμενες πήραν μία διαφορά τριών πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (48-51) και κράτησαν τη νίκη στο τέλος.

Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης-Τριανταφύλλου

Δεκάλεπτα: 10-13, 29-28, 48-51, 64-68

ΑΡΗΣ (Κωτούλης): Μπαλτζή 10, Καλογήρου 11(1), Γιάνταη 5, Παπαχρήστου, Τσιαρτσιώτη, Βλάχου 7, Μάντζιου Ε., Εφραιμίδου 22(3), Μάντζιου Α. 2, Κερασοβίτη 7(1).

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 32(1), Μάντζου 14(1), Μπουμπουλέντρα 7(1), Λάππα 4, Καρανικόλα, Ζαμάνη 4, Μπαγκλαρίδου, Ζαρκανέλα, Τσενεκίδου 3, Κιολέογλου 4.