Μπήκε αλλαγή και οδήγησε την Τσβόλε στη νίκη με δύο γκολ ο Βέλλιος!

Σούπερ εμφάνιση από τον Απόστολο Βέλλιο, που πέρασε ως αλλαγή στο εκτός έδρας ματς της Τσβόλε με την Εξέλσιορ και συνέβαλε τα μέγιστα για τη νίκη, 4-2, της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπάας στο 39’, ένα λεπτό αφότου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Έλληνας φορ, με τον Ναμλί να ισοφαρίζει στο 47’. Ο Βέλλιος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 66’, με τον Τάι να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 73ο λεπτό.

Στο 81’ ήρθε το δεύτερο τέρμα του Έλληνα επιθετικού, με τον Πάροτ να μειώνει στο τελικό 4-2 τρία λεπτά αργότερα.

Η Τβέντε αντιθέτως, υπέπεσε σε εκτός έδρας γκέλα, 2-2, ενάντια στη Χέρακλες, παρότι προηγήθηκε 2-0 με Ροτς (11’) και Στάιν (32’). Ο Ένχελς μείωσε αρχικά στο 69’, με τον Σόνενμπεργκ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 88’.

Τέλος, Γκόου Αχέντ Ιγκλς και Σπάρτα Ρότερνταμ έμειναν στο 0-0.