Νέα νίκη του Περιστερίου με 95-69 κόντρα στον Πανιώνιο

Το Περιστέρι πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και έκαμψε την αντίσταση του Πανιωνίου (95-69), πετυχαίνοντας την τρίτη διαδοχική του νίκη στη Basket League. Τρίτη ήττα για τους Νεοσμυρνιώτες.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Το συγκρότημα του Ηλία Ζούρου είχε έξι “διψήφιους” στο ματς, σούταρε με πολύ καλό ποσοστό (45%) πίσω απο τα 6,75μ., μοίρασε 30 ασίστ και με ένα πολύ παραγωγικό δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και να “κλειδώσει” από νωρίς την τρίτη του νίκη στο Πρωτάθλημα. Έτσι, άρχισε να σκέφτεται την πρεμιέρα του BCL και το ματς με τη Γκαζιαντέπ, αφήνοντας τον Πανιώνιο να προβληματίζεται από την πλευρά του για τη δυσοίωνη -βαθμολογικά- συνέχεια μετά από τρεις ήττες στην εκκίνηση της Basket league.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστόπουλος, Καλογερόπουλος, Τσολάκος

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  26-19, 42-36, 69-58, 95-69

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Ζούρος): Ξανθόπουλος, Βασιλόπουλος 11 (3/5 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Γκρέι 3 (1/6 τρίποντα, 8 ασίστ), Μπλέικ 6, Μόρισον 3, Σαλούστρος 12 (2/2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Σκορδίλης 13, Χάτσερ 13 (4/7 τρίποντα, 5 ασίστ), Γόντικας 8 (4 ριμπάουντ), Αγραβάνης, Σμιθ 16 (4/4 τρίποντα), Κίνγκσλεϊ 10 6 ριμπάουντ).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λίβανος): Πάσαλιτς 15 (3/4 τρίποντα), Λαμπρόπουλος 6, Λι 8, ΜακΓκίλ 11 (2), Μάρτιν 5, Βεργίνης 10 (2/4), Τζουγκαράκης, Καμπερίδης 1, Μαραγκίδης, Λιούις 13 (1/4 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Ντόρις.

Τα ομαδικά στατιστικά – Περιστέρι: 22/42 δίποντα, 14/31 τρίποντα, 9/12 βολές, 39 ριμπάουντ, 30 ασίστ, 12 κλεψίματα, 17 λάθη, 1 τάπα.

Τα ομαδικά στατιστικά – Πανιώνιος: 14/27 δίποντα, 8/22 τρίποντα, 17/31 βολές, 31 ριμπάουντ, 17 ασίστ, 10 κλεψίματα, 21 λάθη, 3 τάπες.