Νίκη (65-60) του Άρη επί του Φρυγανιώτη στον αγώνα κατάταξης για το μπάσκετ γυναικών

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του Άρη κέρδισε εκτός έδρας τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη με 65-60, κάνοντας σημαντικό βήμα προτεραιότητας για την κάλυψη κενών θέσεων ανόδου στην Α1 Εθνική Κατηγορία Γυναικών την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Ο Αρης ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι αποκτώντας προβάδισμα εννιά πόντων (11-20), ωστόσο στο δεύτερο δεκάλεπτο, τα Εκπαιδευτήρια Φρυγάνιωτη κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά και να πάνε στα αποδυτήρια μπροστά με δυο (33-31).

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι αθλήτριες του Αρη κατάφεραν να ανακτήσουν ξανά το προβάδισμα με τέσσερις πόντους (44-49), διατηρώντας τη διαφορά ως το τέλος (60-65).

Τα δεκάλεπτα: 11-20, 33-31, 45-49, 60-65.

ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ (Μελετιάδης): Γράψα 4, Στέργιου 20(3), Παπαδοπούλου 6, Παπαρδέλα 18(1), Γραμματικοπούλου 7(1), Τσαλή 5(1).
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 8(2), Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 3(1), Τσαμπούρη 16(2), Κουμαντσιώτου 4, Παπαϊωάννου 11, Δροσούνη, Βλάχου, Νταουντάκη 4, Μιχαηλίδου 17(1).