Ούτε τώρα ήρθε η νίκη για τον Κούπερ

Στις καθυστερήσεις έχασε την ευκαιρία να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της Ράσινγκ Σανταντέρ ο Έκτορ Κούπερ, η ομάδα του οποίου αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» της Σεβίλλης, στην αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Κόντρα στην Σεβίλλη, που προερχόταν από ισοπαλία 0-0 με την Μπαρτσελόνα μέσα στο «Καμπ Νόου», η Σανταντέρ έφτασε μια ανάσα από το πρώτο «τρίποντο», το οποίο θα είχε πολλαπλή σημασία. Ωστόσο, ο Μάνου ισοφάρισε για τους γηπεδούχους με κεφαλιά στο 92′, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2…

Ο ίδιος παίκτης είχε ανοίξει το σκορ για τους Ανδαλουσιανούς στο 36′, αλλά η Ράσινγκ κατάφερε να «γυρίσει» το παιχνίδι με δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά (62′ Αριέλ, 69′ Χάιρο Σαμπέριο). Στο φινάλε, όμως, δεν μπόρεσε να κρατήσει την πολύτιμη νίκη και έτσι ο Αργεντινός τεχνικός εξακολουθεί να τελεί υπό αμφισβήτηση…

Μετά την αποψινή ισοπαλία, η Ράσινγκ Σανταντέρ είναι προτελευταία στη βαθμολογία, έχοντας 5 ισοπαλίες και 4 ήττες και αποτελώντας τη μοναδική ομάδα που δεν έχει γευθεί τη χαρά της νίκης στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα.