Ο Κάκος κάνει τον… φιλοξενούμενο Άρη να αισιοδοξεί (videos)

Τρεις νίκες των φιλοξενούμενων και μία ισοπαλία, ήταν ο απολογισμός στους προηγούμενους αγώνες του Άρη με την ΑΕΚ, στους οποίους «σφύριξε» ο Τάσος Κάκος. Η παράδοση αυτή κάνει τους «κίτρινους» να ελπίζουν στο καλύτερο, ενόψει της επίσκεψής τους στο ΟΑΚΑ, την προσεχή Κυριακή.

Το PRESSARIS θυμάται τα προηγούμενα «κιτρινόμαυρα» ντέρμπι που διαιτήτευσε ο Κερκυραίος ρέφερι και σας τα παρουσιάζει…

Την περίοδο 2006–2007, ο Κάκος θα κληθεί να διευθύνει το παιχνίδι ανάμεσα σε Άρη και ΑΕΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Ο Άρης θα προηγηθεί με ένα εκπληκτικό τέρμα, από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάσου Κυριάκου. Όμως οι Λυμπερόπουλος, Σέζαρ και Καμπάνταης «γύρισαν» το ματς στο δεύτερο ημίχρονο και χάρισαν τη νίκη στην ΑΕΚ, με 1-3.
Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Άρης – ΑΕΚ 1-3 (2006-07):
{youtube}u7mCWPZipaI|360|270|1{/youtube}

Τη σεζόν 2008–2009, ο Άρης ήθελε στο ΟΑΚΑ πάση θυσία «διπλό» επί της ΑΕΚ την προτελευταία αγωνιστική και το πήρε με ένα τέρμα του Σέρχιο Κόκε. Το παιχνίδι εκείνο είχε διευθύνει και πάλι ο Κερκυραίος διαιτητής.
Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης ΑΕΚ – Άρης 0-1 (2008-09):
{youtube}1ozUg8l-fOM|480|270|1{/youtube}

Στα πλέι οφ της περιόδου 2009-2010, οι «κίτρινοι» υποδέχθηκαν την ΑΕΚ για την 4η αγωνιστική και προηγήθηκαν με τον Πρίττα, όμως ο Λεονάρντο σκόραρε στις καθυστερήσεις κι έδωσε τον πόντο στους φιλοξενούμενους.
Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Άρης – ΑΕΚ 1-1 (πλέι οφ 2009-10):
{youtube}d3sugdNjFvM|360|270|1{/youtube}

Πέρυσι στο «Κλεάνθης Βικελίδης», ο Άρης προερχόταν από το θρίαμβο στην Τούμπα επί του ΠΑΟΚ και ήθελε να συνεχίσει εξίσου καλά επί της ΑΕΚ, με τον Κάκο και πάλι σε ρόλο διαιτητή. Ωστόσο, η «Ένωση» αποδείχθηκε ασταμάτητη και κέρδισε με το εντυπωσιακό 0-4, σκορ που πάντως δεν ήταν αντιπροσωπευτικό της εικόνας του παιχνιδιού.
Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Άρης – ΑΕΚ 0-4 (2010-11):