Ο Μπλατ έκανε το μπρέικ στο ΟΑΚΑ!

Ο Ντέιβιντ Μπλατ έκανε το μπρέικ στο ΟΑΚΑ! Οδήγησε την Μακάμπι στη νίκη επί του Παναθηναϊκού με σκορ 94-92 στο δεύτερο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης της Ευρωλίγκας και πλέον η “ομάδα του λαού” έχει το πλεονέκτημα έδρας!

Ο πρώην τεχνικός του Άρη το είχε πει. “Θα είναι άλλο ματς την Πέμπτη”, είχε δηλώσει μετά την συντριβή στον πρώτο αγώνα με 93-73. Σήμερα η Μακάμπι έκανε εξαιρετικό παιχνίδι, αν και χρειάστηκε την παράταση για να κερδίσει τον πρωταθλητή Ευρώπης Παναθηναϊκό.

Πολύ καλή παρουσία είχαν και οι δύο Έλληνες της Μακάμπι. Ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης είχε 8 πόντους με 4/4 δίποντα, αλλά φορτώθηκε με φάουλ και αποβλήθηκε νωρίς, ενώ ο Θοδωρής Παπαλουκάς είχε 5 πόντους, όλους στα τελευταία τρία λεπτά της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Κορυφαίος της Μακάμπι ήταν ο Ντέιβιντ Μπλούθενταλ με 16 πόντους, τους περισσότερους σε κρίσιμα σημεία της παράτασης. Από τον Παναθηναϊκό ξεχώρισαν οι Καϊμακόγλου (20π.) και Μπατίστ (16π.).

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!