Ο Ρεγκέιρο πήρε σπουδαίο “Χ” στο “Μπομπονέρα”! (video)

Ο Μάριο Ρεγκέιρο δεν αποδείχτηκε καλός μελλοντολόγος… Είχε προβλέψει νίκη με σκορ 1-0 για την ομάδα του, Λανούς, μέσα στο “Μπομπονέρα” επί της Μπόκα, αλλά τελικά το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2! Ο πρώην παίκτης του Άρη έβγαλε όλο το 90λεπτο και ήταν από τους διακριθέντες.

Η Μπόκα προηγήθηκε με 2-0 μέσα σε δύο λεπτά με γκολ των Μούτσε (39′) και Ρικέλμε (41′), όμως η Λανούς δεν τα παράτησε. Αντέδρασε άμεσα, ένα λεπτό μετά το πέναλτι του Ρικέλμε και στο 42′ μείωσε σε 2-1 με τον Πάολο Γκολτζ. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54′ μετά από κόρνερ του Ρεγκέιρο ο Παβόνε έκανε το 2-2, που ήταν και τελικό αποτέλεσμα και έτσι η ομάδα του Μάριο Ρεγκέιρο πήρε έναν πολύτιμο βαθμό μέσα στην πιο καυτή έδρα της Αργεντινής.