Σούπερ Ουίλκινσον, αλλά δεν έφτασε στην Ούνιξ

Ο Μάικ Ουίλκινσον ήταν για άλλον έναν αγώνα Ευρωλίγκας εξαιρετικός, όμως η ομάδα του γνώρισε την ήττα. Η Ούνιξ έχασε από τη Φενερμπαχτσέ με σκορ 94-87 και θα πρέπει να κερδίσει τον Παναθηναϊκό την επόμενη βδομάδα για να περάσει στους προημιτελικούς της διοργάνωσης.

Η ρωσική ομάδα έχασε στην παράταση και πλέον περιμένει την επόμενη βδομάδα για να ξέρει αν θα προκριθεί ή όχι. Νίκη επί του Παναθηναϊκού ή ήττα της Φενέρ από την Αρμάνι στο Μιλάνο ζητάει η ομάδα του Μάικ Ουίλκινσον, που σήμερα είχε σε 43 λεπτά συμμετοχής 17 πόντους με 2/4 βολές, 3/5 δίποντα και 3/4 τρίποντα, μάζεψε και 5 ριμπάουντ και έκανε 2 κλεψίματα.

Σπουδαία απόδοση είχε και ο (πατέρας από χθες) Σοφοκλής Σχορτσανίτης. Πέτυχε 10 πόντους στη νίκη της Μακάμπι του Ντέιβιντ Μπλατ με σκορ 70-66 επί της Ζαλγκίρις. Με αυτή τη νίκη η “ομάδα του λαού” σφράγισε το εισιτήριο για την προημιτελική φάση.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της σημερινής ημέρας: Ρεάλ – Μάλαγα 86-65, Καντού – Μπαρτσελόνα 62-63, Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνου 58-67.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!