ΜΠΑΣΚΕΤ TOP

Το κλικ που περίμεναν (όλοι για) Χάγκινς και Γουάιτ έγινε στην Πυλαία!

Οκάρο Γουάιτ και Τζαμέλ Χάγκινς βρήκαν την καλύτερη ευκαιρία για να αφυπνιστούν αγωνιστικά και να θυμήσουν τους παίκτες του… 2015.

Ένα κλικ περίμενε ο Δημήτρης Πρίφτης και όλοι οι άνθρωποι του Άρη για τους δύο βασικούς ψηλούς και αυτό το κλικ δόθηκε από το πουθενά. Από το 4ο φάουλ του Σοφοκλή Σχορτσανίτη όταν το σκορ ήταν 45-35. Τότε εντελώς ξαφνικά εμφανίστηκαν στο παρκέ ο “κανονικός” Γουάιτ και ο “κανονικός” Χάγκινς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο τους είχαν 3 πόντους και 5 φάουλ. Από το 24’ και μετά έστησαν το δικό τους πάρτι στις δύο ρακέτες. Τελείωσαν το ματς με 13 και 8 πόντους, δηλαδή σκόραραν τους 18 από τους 44 πόντους του Άρη στο δεύτερο ημίχρονο και το κυριότερο έδειξαν σφυγμό, φάνηκαν στα δύσκολα και ήταν και πάλι “παρόντες”.

Ευχής έργον είναι να έχει γυρίσει οριστικά το τσιπάκι σε αυτό το… mode και να παραμείνουν σε αυτόν τον δρόμο, βοηθώντας τον Άρη, αρχής γενομένης από τη Λιθουανία την Τετάρτη.