25 λάθη τρία χρόνια μετά και αρνητικό ρεκόρ τα 12 στην τελευταία περίοδο!

Ο Άρης έκανε ρεκόρ λαθών σε μια περίοδο με τα 12 στο τέταρτο δεκάλεπτο. Τα 25 λάθη που έκανε ισοφάρισαν την αρνητική επίδοση από την περίοδο 2010-11, σχεδόν τρία χρόνια πριν, αλλά και σε εκείνο το παιχνίδι οι κίτρινοι δεν το… πλήρωσαν!

Στις 26 Φεβρουαρίου 2011, στο πλαίσιο της 19η αγωνιστική, οι κίτρινοι υποδέχθηκαν τον Κολοσσό στο Αλεξάνδρειο. Έκαναν και τότε 25 λάθη, αλλά κέρδισαν με σκορ 75-66 τους Ροδίτες. Από τότε ουδέποτε είχαν κάνει 25 λάθη σε έναν αγώνα παίκτες του Άρη μέχρι χθες, ισοφαρίζοντας την αρνητική επίδοση. Υπήρξαν αγώνες με 20 και 21 λάθη αρκετές φορές, ποτέ όμως 25 και ειδικά 12 σε ένα δεκάλεπτο.

Πρέπει να τονιστεί πάντως πως την ίδια χρονιά, στην 26η αγωνιστική, πάλι στο Αλεξάνδρειο, ο Άρης έκανε θετικό ρεκόρ λαθών, έχοντας μόλις δύο στην νίκη επί του Ίκαρου με 97-74. Μακάρι να συμβεί το ίδιο και φέτος…