LIVE: Άρης – Ηλυσιακός 83-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης ψάχνει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και τρίτη συνολικά, απέναντι στον Ηλυσιακό. Οι κίτρινοι θέλουν να συνεχίσουν τις καλές εμφανίσεις και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα, που θα τους βοηθήσουν να κερδίσουν έδαφος και βαθμολογικά. Το PRESSARIS είναι στο Αλεξάνδρειο και μεταφέρει όλο το ρεπορτάζ πριν, κατά τη διάρκεια και μετά τον αγώνα.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Ηλυσιακός 83-67

40′ Ο Βεργίνης σκοράρει (83-67).

39′ Ο Μάλντροου σκοράρει, ο Άρης μπροστά με 81-65.

39′ Ο Ενγκουάιερ σκοράρει και πάλι. Το σκορ έγινε 79-65. Τάιμ άουτ του Αλεξανδρή.

38′ Ο Ηλυσιακός μείωσε σε 79-63.

38′ Καλάθι και φάουλ του Κασελάκη (79-62).

36′ Τρίποντο και από τον Τσαϊρέλη! Το σκορ έγινε 79-59.

36′ Ο Ηλυσιακός μειώνει σε 76-59.

35′ Στη γραμμή των βολών ο Ενγκουάιερ. Ο Ηλυσιακός μειώνει σε 76-55.

33′ Ο Κερούς σκοράρει και πάλι! Ο Άρης μπροστά με 76-53!

32′ Ο Κερούς σε πολύ καλή μέρα. Φτάνει τους 13 πόντους, ο Άρης στο +20 (73-53).

32′ Ο Τσαλδάρης σκοράρει (71-53).

31′ Τρίποντο του Κερούς και πάλι στο +!6 (69-53).

31′ Βολές για τον Τόμπσον, ο Ηλυσιακός ρίχνει τη διαφορά στους 13 πόντους (66-53).

ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Ηλυσιακός 66-51

30′ Ο Αποστολίδης μειώνει σε 66-51.

30′ Κερδισμένο φάουλ για τον Χατζή, ο Ηλυσιακός μειώνει σε 66-49.

29′ Σκοράρει ο Μαυραειδής (66-47).

28′ Ο Τόμπσον μειώνει σε 64-47.

27′ Βολές για τον Χατζή, ο Ηλυσιακός μειώνει σε 64-45.

27′ Ο Μαυραειδής ευστοχεί σε λέι απ στον αιφνιδιασμό, ο Άρης στο +21 (64-43) και ο Ηλυσιακός παίρνει τάιμ άουτ.

26′ Εύστοχος και ο Κερούς! Το σκορ 62-43!

25′ Νέο τρίποντο του Ταπούτου, το σκορ γίνεται 60-43.

24′ Καλάθι και φάουλ για τον Ενγκουάιερ (57-43).

24′ Εντυπωσιακό καλάθι του Τζέιμς και 57-40!

23′ Ο Τσαλδάρης απαντάει με τρίποντο (55-40).

22′ Ο Κασελάκης σκοράρει (52-40).

22′ Ο Χολ μειώνει σε 52-38.

21′ Τρίποντο του Ταπούτου και 52-36.

21′ Τρίποντο του Ντέιβις, ο Άρης στο +15 (49-34). Μειώνει ο Ηλυσιακός σε 49-36.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Άρης – Ηλυσιακός 46-34

20′ Ο Ταπούτος σκοράρει στην εκπνοή (46-34).

20′ Ο Κασελάκης μειώνει σε 44-34.

19′ Νέο φάουλ υπέρ του Τζέιμς. Η διαφορά στο +12 (44-32).

19′ Βολές για τον Ταπούτο, ο Άρης προηγείται με 42-32.

18′ Ο Ηλυσιακός μειώνει σε 40-32 με τον Ενγκουάιερ.

18′ Βολές για τον Τζέιμς, ο Άρης μπροστά με 40-30.

17′ Ο Κασελάκης σκοράρει (39-30).

17′ Ο Παπανικολόπουλος μειώνει σε 39-28.

17′ Πάλι στη γραμμή των βολών ο Μαυραειδής, ο Άρης μπροστά με 39-26.

16′ Βολές για τον Βεργίνη, έξω η πρώτη, μέσα η δεύτερη και ο Άρης στο +11 (37-26).

16′ Κερδισμένο φάουλ για τον Μαυραειδή, οι κίτρινοι προηγούνται με 36-24. Μειώνει γρήγορα ο Κασελάκης σε 36-26.

15′ Ο Τόντιτς με βολές μειώνει σε 34-24.

15′ Βολές για τον Βεργίνη. Ο Άρης στο +12 (34-22).

14′ Σκοράρει ο Τόντιτς και μειώνει σε 33-22.

14′ Νέο καλάθι από τον Κερούς το σκορ 33-20.

13′ Βολές για τον Κρούσιτς, το σκορ γίνεται 31-20.

13′ Ο Ηλυσιακός ρίχνει τη διαφορά κάτω από τους 9 πόντους (29-20).

12′ Ο Κερούς κάνει το 29-18.

11′ Δεύτερο φάουλ του Μπόγρη, βολές για τον Χολ και το σκορ 27-18.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Ηλυσιακός 27-16

Πριν από λίγα λεπτά έφτασαν και οι οπαδοί του Ηλυσιακού, που τοποθετήθηκαν στην θύρα 1.

9′ Ο Κερούς σκοράρει και ο Άρης στο +13 (27-14). Ο Χατζής μειώνει σε 27-16.

8′ Τρίποντο του Κασελάκη (25-14).

7′ Νέο τρίποντο του Τσαλδάρης και το σκορ στο 25-11.

7′ Τρίποντο του Τζέιμς και ο Άρης μπροστά με 22-11.

7′ Βολές για τον Ενγκουάιερ, ο Ηλυσιακός μειώνει σε 19-11.

6′ Ο Ενγκουάιερ μειώνει ακόμα περισσότερο (17-10), όμως ο Μπόγρης δίνει λύση (19-10).

6′ Σκοράρει ο Γαλιώτος και μειώνει σε 17-8.

5′ Κερδισμένο φάουλ του Κρούσιτς, το σκορ γίνεται 17-6.

5′ Τρίποντο του Τόμπσον και 15-6.

5′ Καλάθι του Κρούσιτς (15-2) και αντιαθλητικό φάουλ του Τζέιμς στον Χολ. Το σκορ γίνεται 15-3.

4′ Βολές για τον Ενγκουάιερ. Ο Ηλυσιακός σκοράρει μετά από σχεδόν τέσσερα λεπτά και μειώνει σε 13-2.

Νέα διακοπή για τεχνικά προβλήματα με τους πίνακες και τα χρονόμετρα. Το παιχνίδι γίνεται με κλειστό τον πίνακα πίσω από το πέταλο.

4′ Εκρηκτικό ξεκίνημα του Άρη! Ο Ταπούτος κάνει το 13-0 και ο Φλεβαράκης παίρνει τάιμ άουτ!

3′ Τρίποντο του Ντέιβις από την γωνία και 11-0!

3′ Νέο καλάθι από τον Ταπούτο, ο Άρης προηγείται με 8-0, βγάζει καλή άμυνα και έχει πάλι την κατοχή.

2′ Τρίποντο από τον Ντέιβις και 6-0!

1′ Ο Ταπούτος ανοίγει το σκορ με τρίποντο (3-0)

Η πεντάδα του Άρη: Τζέιμς, Τσαλδάρης, Ντέιβις, Ταπούτος, Κρούσιτς.

Η πεντάδα του Ηλυσιακού: Τόμπσον, Σπανός, Κασελάκης, Ενγκουάιερ, Χολ.

Υπάλληλος του Αλεξανδρείου… σκαρφάλωσε στην μπασκέτα όπου προθερμαίνεται ο Ηλυσιακός και διόρθωσε ένα τεχνικό πρόβλημα στα χρονόμετρα. Είναι πιθανό να καθυστερήσει λίγο η έναρξη του αγώνα.

Η 12αδα του Άρη: Νταν Μαυραειδής, Σέρτζιο Κερούς, Χρήστος Ταπούτος, Ντομινίκ Τζέιμς, Μιχάλης Τσαϊρέλης, Ρον Ντέιβις, Ματέι Κρούσιτς, Γιώργος Μπόγρης, Σαμ Μάλντροου, Δημήτρης Τσαλδάρης, Δημήτρης Βεργίνης, Τάσος Δήμας.

Η 12αδα του Ηλυσιακού: Αλέξανδρος Σπανός, Μάριον Ματαλόν, Νίκος Παπανικολόπουλος, Μίροσλαβ Τόντιτς, Νάνα Ενγκουάιερ, Νίκος Χατζής, Γιώργος Αποστολίδης, Ντάριλ Τόμπσον, Χέρνολντ Χολ, Λεωνίδας Κασελάκης, Κώστας Τσαπρούνης, Γιώργος Γαλιώτος.

Ο Άρης έχει ρεκόρ 2-5, έχοντας ήδη κάνει το ρεπό του. Ο Ηλυσιακός έχει ρεκόρ 3-5.

Οι κίτρινοι μετρούν έξι νίκες σε ισάριθμους αγώνες σε επίπεδο ΕΣΑΚΕ κόντρα στον Ηλυσιακό.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!