Mε το… αριστερό οι γυναίκες

Βαριά εντός έδρας ήττα με 86-53 γνώρισε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Άρη από τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1.

Οι κίτρινες βρέθηκαν από το ξεκίνημα να ακολουθούν στο σκορ τις φιλοξενούμενες και χρειάστηκαν μάλιστα τέσσερα λεπτά για πετύχουν το πρώτο τους καλάθι (2-8) στο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος έληξε 24-12 υπέρ των πράσινων που όσο περνούσε η ώρα μεγάλωναν τη διαφορά, φτάνοντας εύκολα στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 12-24, 31-44, 42-60, 53-86

Διαιτητές: Αργυρού-Τσιαπλής

ΑΡΗΣ(Μαυρίδης): Μουστακίδου, Μπαλλά 2, Νικολαϊδου 8(1), Χατζάκου 15(3), Μπουσνάκη 2, Πολύχρου 7(1), Κατωπόδη 8, Τσίτσιου, Τράντα 3(1), Σταμπουλίδου, Γουίλσον 8.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Σιαμαντούρα): Καλέντζου 24(4), Βλάνη, Πριόνα, Κόνιαλη, Μαγκλάρα 3, Χριστινάκη 3(1), Σλούκα 5(1), Δίελα 4, Χρονοπούλου, Ντέλβα 28(11ρ.), Μοσχοπούλου 9(1), Θεολόγου 10.