Super League 2: Στην… πρίζα τα Τρίκαλα και η Δόξα Δράμας, “αυτοκτόνησε” η ΑΕ Καραϊσκάκης

Τρίκαλα και Δόξα Δράμας δεν μπόρεσαν να κερδίσουν, μένοντας στο ισόπαλο 1-1. Αποτέλεσμα που κρατά στην… πρίζα τις δύο ομάδες, αφού οι γηπεδούχοι είναι στο +2 και οι φιλοξενούμενοι στο +1 από τη ζώνη!

Ο Μαυριάς στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους είχε δώσει προβάδισμα στους Δραμινούς, με τα Τρίκαλα να ισοφαρίζουν στο 48′ με τον Σταματή.

Την ίδια στιγμή, η ΑΕ Καραϊσκάκης που κρατούσε τη νίκη στα… πόδια της, κατάφερε να “αυτοκτονήσει”, μένοντας στο 2-2 και στη ζώνη του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Σέχου στο 32′, αλλά οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας στο φινάλε και τέρματα των Λόβριτς-Βακενβάι (84′-86′) έφεραν… τούμπα το σκορ. Παρόλα αυτά, ο Στέφανος Αθανασιάδης στο 88ο λεπτό τους τιμώρησε και τους διατήρησε στη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο πιο αδιάφορο ματς της αγωνιστικής, η Παναχαϊκή πέρασε με 3-2 από την έδρα του υποβιβασμένου ΟΦ Ιεράπετρας. Ο Βουό στο 51′ έδωσε το προβάδισμα στους Κρητικούς, με τους Μπάτροβιτς (55′), Γιούση (83′) να υπογράφουν την ανατροπή για τους Πατρινούς. Παρόλα αυτά, η Ιεράπετρα τρία λεπτά μετά έφερε το σκορ εκ νέου στα ίσα με τον Κοτόπουλο, αλλά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάτροβιτς σκόραρε εκ νέου για το τελικό 3-2.