Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με την ΑΕΚ (19:30 PRESSARIS LIVE)

Αλλαγή εικόνας και επιστροφή στις επιτυχίες είναι ο… μονόδρομος του Άρη κόντρα στην ΑΕΚ (19:30 – PRESSARIS LIVE) στο σημερινό παιχνίδι που ανοίγει τον δεύτερο γύρο των πλέι οφ (6η αγωνιστική).

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

• 88 Πέναλτι για την ΑΕΚ
  • 85′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Αποχωρεί ο Αμραμπατ και μπαίνει ο Γαλανόπουλος.
  • Ο Αμραμπατ μέσα στην περιοχή πιάνει ένα πολύ δυνατό σουτ και νικάει τον ανίκητο Χουτεσιώτη για το 1-2!
  • 84′ Γκολ για την ΑΕΚ, με τον Άμραμπατ.
  • 83′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Λιούμπισιτς και Φερνάντες, στις θέσεις των Σιντιμπέ και Τσούμπερ.
  • 82′ Κίτρινη και στον Ανσαριφάρντ
  • 78′ Νέα επέμβαση του Χουτεσιώτη, στο φαλτσαριστό σουτ του Αραούχο.
  • Το 1-1 παραμένει
  • 76′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Ζουλ και Ανσαριφάρντ, στις θέσεις των Νταρίντα και Μορόν.
  • 75′ Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ, για φάουλ στον Μοντόγια.
  • 71′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα οι Αραούχο και Πινέδα, στις θέσεις των Ελίασον και Σιμάνσκι.
  • 70′ Κόρνερ για τον Άρη, με τον Χατζισαφί, να προλαβαίνει τον Σαμόρα, που έβγαινε στο τετ α τετ.
  • 67′ Κίτρινη κάρτα στον Σαμόρα.
  • 66′ Απίθανος ξανά ο Χουτεσιώτης, κάνει μια ακόμα επέμβαση στην δεξιά του γωνία.
  • Υπάρχει φάουλ και οφσάιντ και το γκολ του Άμραμπατ δεν μετράει.
  • 65′ Γκολ για την ΑΕΚ, αλλά ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ.
  • 64′ Ο Μάνου αποχωρεί και στη θέση του μπαίνει ο Φετφατζίδης
  • 63′ Συνεχίζει τις αποκρούσεις ο Χουτεσιώτης, σταματώντας ξανά τον Τσούμπερ στο τετ α τετ.
  • Ο Χουτεσιώτης κάνει εξαιρετικό παιχνίδι.
  • 61′ Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, δυνατό σουτ Αμραμπατ, στη γωνία του Χουτεσιώτη απέκρουσε, Τσούμπερ στη συνέχεια άουτ!
  • 58′ Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κόρνερ Ελίασον, κεφαλιά Βίντα, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης.
  • 56′ Απίθανη επέμβαση του Χουτεσιώτη, έπεσε στην αριστερή γωνία και απομάκρυνε την κεφαλιά του Σιμάνσκι.
  • 51′ Κίτρινη στο Ρόουζ
  • Κάθετη του Χατζισαφί στον Πόνσε, πλασέ του τελευταίου, στο δεύτερο δοκάρι ο Σιντιμπέ προλαβαίνει την μπάλα καθώς αυτή είχε πορεία προς τα έξω και την έσπρωξε στα δίχτυα για την ισοφάριση

49′ ΓΚΟΛ 1-1 η ΑΕΚ με Σιντιμπέ

Ξεκινάει το β Ημίχρονο

• Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ, ενώ για τον Άρη ο Τζούρασεκ θα μπει στη θέση του Βερστράτε.
  • Τώρα βγαίνουν σιγά σιγά οι παίκτες του Άρη.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

• 45′ 2 λεπτά καθυστερήσεων
  • 44′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Άμραμπατ να τροφοδοτείται μέσα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του έφυγε πάνω από τα δοκάρια!
  • 40′ Κίτρινη κάρτα στον Μοντόγια

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!! 1-0 ο Άρης με τον Μορόν

• Περιμένουμε το VAR, για το αν πέρασε την γραμμή.
  • 36′ Απίθανη επέμβαση του Αθανασιάδη, στο σουτ του Μορόν. Ο Μορόν έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Σιμάνσκι και πήγε προς την εστία, ο Αθανασιάδης έκανε την επέμβαση και σταμάτησε τη μπάλα.
  • 36′ Πρώτο κόρνερ για τον Άρη στο παιχνίδι, το κέρδισε ο Σαμόρα.
  • 35′ Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι, πρώτη για την ΑΕΚ, για μαρκάρισμα στον Νταρίντα.
  • Μισή ώρα στην αναμέτρηση το 0-0 παραμένει
  • 28′ Ο Τσούμπερ, μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ, αλλά ο Χουτεσιώτης απέκρουσε και στη συνέχεια μπλόκαρε την μπάλα εύκολα.
  • 25′ Κίτρινη κάρτα στον Βερστράτε.
  • 23′ Διπλή μεγάλη φάση για τον Άρη. Τρομερό σουτ του Μορόν με τη μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του Κάλενς και τον Αθανασιάδη τελευταία στιγμή να διώχνει τη μπάλα. Μετά το σουτ του Μορόν και την επέμβαση του Αθανασιάδη η μπάλα έφτασε στον Παναγίδη που επιχείρησε ένα ακόμη σουτ, η μπάλα κόντραρε και ο Μανού Γκαρθία έκανε το νέο σουτ για να φύγει η μπάλα λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα της ΑΕΚ.
  • 17′ Καλό σουτ του Ελίασον, από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κατέληξε άουτ.
  • 11′ Ο Μορόν επιχείρησε ένα σουτ έξω από την περιοχή, κόντραρε, δεν δημιούργησε κίνδυνο
  • Ο Μάντζιος άλλαξε πλευρές τον Φατόρε με τον Μοντόγια φέρνοντας τον Ισπανό στα αριστερά
  • 10′ Το 0-0 παραμένει μετά απο δέκα λεπτά αγώνα
  • 8′ Κεφαλιά του Βίντα, μάζεψε την μπάλα ο Χουτεσιώτης.
  • 6′ Κίτρινη στον Φατόρε
  • 4′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη με τον Σαμόρα και τον Αθανασιάδη να αποκρούει το δυνατό σουτ του Κοσταρικανού
  • 2′ Φοβερή επέμβαση του Χουτεσιώτη με τα ακροδάχτυλα, στο δυνατό σουτ του Ελίασον και κόρνερ για την ΑΕΚ.
  • 1′ Κερδισμένο φάουλ του Γκαρθία από τον Σιντιμπέ.

ΣΕΝΤΡΑ

• Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες. Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
  • Εκτός αποστολής την τελευταία στιγμή για τον Άρη έμεινε ο Χουλιαν Κουέστα που ανέβασε πυρετό.
    Στην τετράδα της άμυνας, ο Βαλεντίνο Φατόρε θα αγωνιστεί στη δεξιά πλευρά αντί του Μόζες Οντουμπάτζιο ενώ στο κέντρο αυτής παρέμειναν οι Ροζ-Μπράμπετς όπως και ο Μάρτιν Μοντόγια στην αριστερή πτέρυγα.
    Στο 4-3-3 του Άκη Μάντζιου, ο Μπίργκερ Βερστράτε είναι το αμυντικό χαφ έχοντας λίγο πιο μπροστά τον Βλάντιμιρ Νταρίντα ενώ ο Μανού Γκαρθία έχει ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Λορέν Μορόν ο οποίος θα αγωνιστεί στην κορυφή της επίθεσης με τους Ζαμόρα-Παναγίδη στα άκρα.

Η ενδεκάδα του Άρη: Χουτεσιώτης, Φατόρε, Μπράμπετς, Ρόουζ, Μοντόγια, Βερστράτε, Νταρίντα, Μανού Γκαρθία, Ζαμόρα, Παναγίδης, Μορόν.

Αναπληρωματικοί: Κυριαζής, Ανσαριφάρντ, Ζουλ, Φαμπιάνο, Τζούρασεκ, Οντουμπάτζο, Σαβέριο, Δεληζήσης, Φετφατζίδης

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Κάλενς, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Άμραμπατ, Ελίασον, Τσούμπερ, Πόνσε.

Αναπληρωματικοί: Γκίνης, Ρότα, Μήτογλου, Πινέδα, Λιούμπιτσιτς, Γαλανόπουλος, Φαν Βέερτ, Αραούχο, Φερνάντες.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βεργέτης Χρήστος (Αρκαδίας)
VAR: Χάνσμπλαουερ (ΠΟ Γερμανίας)
AVAR: Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής)
ΒΟΗΘΟΙ: Πετρόπουλος Τρύφωνας (Αρκαδίας), Κούλα Χασάν (Ξάνθης)
ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Τσέτσιλας Κωνσταντίνος (Καστοριάς)

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Παναθηναϊκό (19:30 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης κατεβαίνει σήμερα στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για τη νίκη, για το γόητρο, για τη φανέλα κόντρα στον Παναθηναϊκό! (19:30 – PRESSARIS LIVE), στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες!

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

• 90+2′ ΓΚΟΛ ο Τζούρισιτς κάνει το 0-2 για τον Παναθηναϊκό. Αυτογκολ του Μπράμπετς χρεώνεται
  • 90′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γεντβάι έδιωξε πάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Ανσαριφάρντ
  • 88′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαντσίνι στη θέση του Μπακασέτα
  • 86′ Πολύ κακό σουτ του Φετφατζίδη με το δεξί, μάζεψε εύκολα την μπάλα ο Ντραγκόφσκι.
  • 85΄Νέα καλή στιγμή για τον Άρη.  Νέα επέμβαση του Ντραγκόφσκι, από την στραβοκλωτσιά του Γεντβάι, κόρνερ για τον Άρη.
  • 83′ Ο Άρης συνεχίζει να πιέζει για να ισοφαρίσει. Το παιχνίδι παραμένει στο 0-1
  • 80′ Κίτρινη στον Οντουμπάτζιο
  • 79′ Κόρνερ για τον Άρη
  • 75′ Οι Μλαντένοβιτς και Τζούρισιτς ετοιιμάζονται να μπουν στον αγώνα. Οι Χουάνκαρ και Μπερνάρ θα βγουν εκτός
  • 73′ Τώρα γίνονται οι αλλαγές. Βγαίνουν Μάνου Γκαρθία, Νταρίντα και Σαβέριο
  • 72′ Πολύ καλό σουτ του Γκαρθία, η μπάλα άουτ.
  • Ετοιμάζονται να περάσουν στο παιχνίδι Τζούρασεκ, Ανσαριφάρντ και Φετφατζίδης
  • 69′ Νέο κόρνερ για τον Άρη, το κέρδισε ο Φεράρι.
  • 68′ Μάζεψε την μπάλα ο Ντραγκόφσκι, την σέντρα από τ’ αριστερά του Σαβέριο.
  • 62′ Γκολ για τον Παναθηναϊκό, με τον Σπόραρ. Ο Μπερνάρ έκλεψε την μπάλα μετά το λάθος του Μπράμπετς, πάσαρε στον Σπόραρ που με ένα ωραίο πλασέ νίκησε τον Κουέστα κάνοντας το 0-1 για τον Παναθηναϊκό

• 61′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης, πέρασε την πάσα προς τον Βαγιαννίδη, αυτός έκανε την σέντρα από τα δεξιά, με τον Σπόραρ να μην μπορεί να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα προ κενής εστίας.
  • 59′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ζουλ βγαίνει και μπαίνει ο Βερστράτε
  • 58′ Κίτρινη κάρτα στον Τσέριν
  • Παραμένει το 0-0 με τον Άρη να είναι εμφανώς καλύτερος από τον αντίπαλό του
  • 56′ Σουτ του Σουλεϊμάνοφ με το δεξί, μετά από νέα αντεπίθεση του Άρη, η μπάλα άουτ.
  • 49′ Νέα αντεπίθεση για τον Άρη, με τον Φεράρι να βγάζει την σέντρα και τον Σουλεϊμάνοφ να μην προλαβαίνει την μπάλα.
  • Ο Άρης βγάζει ωραίες συνεργασίες στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους αλλά δεν φτάνει σε τελική προσπάθεια.
  • 48′ Σέντρα του Γκαρθία και ντρίμπλα, μάζεψε ο Ντραγκόφσκι την μπάλα.

ΕΝΑΡΞΗ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

• Με αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός. Αλλαγές τόσο σε σύστημα, αλλά και σε παίκτες. Τριάδα στο κέντρο της άμυνας, με τον Σπόραρ να παίρνει την θέση του Παλάσιος.

Νεύρα από τους παίκτες του Παναθηναϊκού, με την κατάσταση να εκτονώνεται.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ, Αρης-Παναθηναϊκός: 0-0

• 45+1′ Κίτρινη στον Μορόν για διαμαρτυρία
  • 2′ τα λεπτά των καθυστερήσεων
  • 43′ Κεφαλιά του Μορόν, μετά την σέντρα του Οντουμπάτζο, η μπάλα άουτ.
  • 40′ Ο Φεράρι μπήκε στην περιοχή και έκανε την σέντρα σουτ με τον Ντραγκόφσκι να μπλοκάρει και πάλι
  • 38 Κίτρινη στον Γεντβάι
  • 35′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Τρομερή επέμβαση του Ντραγκόφσκι, στο σουτ του Μορόν, μέσα από την περιοχή, κερδίζοντας όλες τις κόντρες ο επιθετικός του Άρη.
  • Εκτελέστηκε απο τον Φαμπιάνο, η μπάλα στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι
  • Φάουλ για τον Άρη τώρα ακριβώς στο ύψος της μεγάλης περιοχής του Παναθηναϊκού
  • 31′ Απομάκρυναν με το κεφάλι, οι αμυντικοί του Άρη, με τον Παναθηναϊκό να μην κάνει καμία τελική.
  • 30′ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, το κέρδισε ο Ιωαννίδης.
  • Πάμε σιγά σιγά για την συμπλήρωση του ημιώρου, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.
  • Εκτελέστηκε απο τον Μορόν, η μπάλα άουτ
  • 25′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. Το κέρδισε ο Μορόν απο τον Ακαϊντίν που τον τραβάει από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης.
  • 20 λεπτά στον αγώνα το 0-0 παραμένει με τον Άρη να δικαιούται σίγουρα κάτι παραπάνω
  • Κίτρινη κάρτα στον Βαγιαννίδη.
  • Γρήγορος ο ρυθμός στο ματς με τις δύο ομάδες να δείχνουν από το ξεκίνημα διάθεση να βγουν μπροστά και να απειλήσουν
  • 19′ Σέντρα του Οντουμπάτζο από τα δεξιά, μάζεψε την μπάλα ο Ντραγκόφσκι εύκολα.
  • 17′ Νέο σουτ του Γκαρθία, ξανά ο Ντραγκόφσκι μάζεψε την μπάλα εύκολα.
  • 16′ Τρομερή επέμβαση του Ντραγκόφσκι, στο σουτ του Μορόν. Ο Μορόν πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού και έκανε το σουτ στην κίνηση, για να αποκρούσει με γροθιές ο Ντραγκόφσκι.
  • 12′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Μορόν. Ο Μορόν συνεργάστηκε ωραία με τον Μάνου Γκαρθία με τον Ισπανό σεντερ φόρ να πιάνει το ξαφνικό σουτ και τη μπάλα να περνά δίπλα απ το δοκάρι του Ντραγκόφσκι
  • 10΄Λεπτά στο παιχνίδι το 0-0 παραμένει
  • Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι.
  • 8′ Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Μπακασέτα
  • Έδιωξε ο Κουέστα με τις γροθιές
  • 6′ Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, το κέρδισε ο Ιωαννίδης, έξω από την περιοχή και δεξιά.
  • 4′ Απομάκρυνε ο Αράο με το κεφάλι.
  • 4′ Σέντρα του Σουλεϊμάνοφ από τα δεξιά, ο Γεντβάι απομάκρυνε σε κόρνερ.
  • 3′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

ΣΕΝΤΡΑ!

• Στον αγωνιστικό χώροι οι ομάδες. Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμπάτζιο, Φεράρι, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Ζουλ, Νταρίντα, Μάνου Γκαρθία, Σαβέριο, Σουλεϊμάνοφ, Μορόν

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Γέντβαϊ, Ακαϊντίν, Μπακασέτας, Μπερνάρ, Τσέριν, Παλάσιος, Αράο, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο για τον Άρη είναι οι: Χουτεσιώτης, Ανσαριφάρντ, Μοντόγια, Βαρστράτε, Τζούρασεκ, Ντουκουρέ, Παναγίδης, Ρόουζ, Φετφατζίδης

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό είναι οι: Λοντίγκιν, Πέρεθ, Σπόραρ, Λημνιός, Μαντσίνι, Μλαντένοβιτς, Τζούρισιτς, Βιλένα, Βέρμπιτς

Διαιτητής: Στάβρεφ
Βοηθοί: Κονσταντίνοφ, Πετρέσκι
VAR: Μπέμπεκ, Νικολακάκης
4ος: Χρ.Βεργέτης

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με την ΑΕΚ

Να ολοκληρώσει με νίκη την κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος και να μπει με την καλύτερη δυνατή βαθμολογική συγκομιδή στα πλέι οφ θέλει ο Άρης που υποδέχεται την ΑΕΚ στο “Κλεάνθης Βικελίδης” (19:30 PRESSARIS LIVE) για την 26η αγωνιστική της Superleague.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

ΛΗΞΗ!!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 3-3 με Μορόν που ευστόχησε στο πέναλτι

Ξεκάθαρο χέρι του Βίντα

95′ Πέναλτι για τον Αρη!

90′ Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

• Παίρνει πίσω το πέναλτι ο Σιδηρόπουλος

Ο Ρούπερτι στέλνει τον Σιδηρόπουλο να δει τη φάση και δεν τον έστειλε στο πέναλτι της ΑΕΚ όπου προηγήθηκε ξεκάθαρο επιθετικό φάουλ από τον Άμραμπαντ!

85′ Πέναλτι για τον Αρη!

• 82′ Ο Παναγίδης βγήκε και πέρασε ο Σουλεϊμάνοφ.
  • 80′ Δέκα λεπτά ακόμη στο ματς, Αρης-ΑΕΚ:2-3
  • 75′ Ευκαιρια για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ απέναντι από τον Κουέστα μετά την εκτέλεση του φάουλ του Σιμάνσκι, δεν μπορεί να νικήσει τον Ισπανό!
  • 72′ Νέες αλλαγές για την ΑΕΚ. Αραούχο και Σιμάνσκι θα περάσουν στην θέση των Πόνσε και Ελίασον αντίστοιχα.
  • 71′ Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ, στα πρώτα λεπτά παρουσίας του στο παιχνίδι για φάουλ στον Τσούμπερ.
  • 70′ Ο Βέλεθ περνά στην θέση του Ζαν Ζουλ και ο Ρουπ αντί του Φετφατζίδη.

67′ ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 2-3 με Πόνσε

• 64′ Αλλαγές για την ΑΕΚ. Πινέδα, Τσούμπερ και Πισάρο μπαίνουν και βγαίνουν Λιούμπισιτς, Αμραμπατ (που δεν πατάει καλά έχει τραυματισμό) και Μάνταλος
  • 60′ Ο Μορόν πάτησε περιοχή, τον σταμάτησε ο Αμραμπατ, υπάρχει και επαφή αλλά ο Σιδηρόπουλος λέει οτι δεν υπάρχει κάτι. Διαμαρτύρεται δίκαια ο Μορόν.

55 ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με Βίντα που ισοφαρίζει σε 2-2. Ο Γιόνσον σούταρε, ο Κουέστα απέκρουσε, ο Φατόρε προσπάθησε να απομακρύνει, αλλά η μπάλα πήγε πλάγια στον Βίντα που είχε μείνει στην περιοχή από τη στατική φάση και από πλάγια θέση πλάσαρε στα δίχτυα για την ισοφάριση!

• Ο Βερστράτε έβγαλε ωραία πάσα στον χώρο στον Μορόν ο οποίος πάσαρε στον Σαβέριο. Ο τελευταίος έκανε πρώτο σουτ το οποίο απέκρουσε ο Στάνκοβιτς, όμως ο Σαβέριο πήρε το ριμπάουντ και δεν αστόχησε δίνοντας στον Άρη το προβάδισμα.

49΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 2-1 ο Αρης με Σαβέριο

• Μορόν και Ροουζ μπαίνουν, Ανσαριφάρντ και Φαμπιάνο βγαίνουν

Έναρξη β ημιχρόνου με αλλαγές για τον Άρη!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Απίστευτο! Ο Ανσαριφάρντ τράκαρε πάνω στον Σιδηρόπουλο ο οποίος μετά έκανε απίστευτη βουτιά, του έφυγαν σφυρίχτρα κάρτες

• 1 λεπτο καθυστερήσεις!
  • Αυτή τη φορά ο Φετφατζίδης δεν ήταν οφσάιντ! Τρομερή κεφαλιά πάσα του Ανσαριφάρντ στον Φετφατζίδη που από πλάγια θέση πλάσαρε για το 1-1

43′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Αρης 1-1! Με Φετφατζίδη!

• 42΄ΓΚΟΛΛΛ ο Άρης με τον Φετφατζίδη αλλά είναι σηκωμένη η σημαία για οφσάιντ
  • 41′ Τρομερή επέμβαση του Κουέστα σε σουτ του Λιούμπισιτς.
  • Συνεχίζει ο Ανσαριφάρντ.
  • 37′ Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ανσαριφάρντ που φαίνεται οτι δε μπορεί να συνεχίσει και θα μπει ο Μορόν.
  • Προσπάθησε να βγει μπροστά ο Αρης με Ανσαρισφάρντ να κάνει ωραία κάθετη ομως ήταν πιο δυνατή από αυτό που περίμενε ο Φετφατζίδης.
  • Μισή ώρα στην αναμέτρηση το 0-1 υπέρ της ΑΕΚ παραμένει με τον Αρη να έχει ανέβει και να πιέζει στα τελευταία λεπτά.
  • 26 Κίτρινη στον Λιούμπισιτς
  • 24′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Ανσαριφάρντ. Μετά από ωραία πάσα του Φετφατζίδη ο Ιρανός παίκτης του Άρη επιχείρησε συρτή σεντρα σουτ με την μπάλα να περνά παράλληλα από την εστία χωρίς να υπάρχει κάποιος παίκτης να τη σπρώξει στα δίχτυα
  • Κίτρινη και στον Ζαν Ζουλ για διαμαρτυρία στη φάση του πεναλτι

15′ 0-1 η ΑΕΚ με την εύστοχη εκτέλεση του Άμραμπατ

• Και κίτρινη στον Μοντόγια
  • 13′ Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ πήγε ξεκάθαρα για να πάρει το πέναλτι αφού ξεκίνησε να πέφτει πριν τον βρει ο Μοντόγια…
  • Ο Αρης προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση ομως ο Φετφατζίδης δεν υπολόγισε σωστά και οι παικτες της ΑΕΚ απομάκρυναν
  • 6′ Πρώτη καλη στιγμή για την ΑΕΚ με τον Κουεστα να δείχνει φοβερά αντανακλαστικά στην κεφαλιά του Κάλενς και να παραχωρεί το κόρνερ
  • Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά

ΣΕΝΤΡΑ!

• Βγαίνουν απο τα αποδυτήρια οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
  • Οι ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες

• Βασικός για πρώτη φορά με την φανέλα του Άρη ο Καρίμ Ανσαριφάρντ
  • Ο διαιτητής της συνάντησης, Τάσος Σιδηρόπουλος άφησε μια ανθοδέσμη με άσπρα τριαντάφυλλα στο μνημείο στη θύρα 3 για τον Άλκη Καμπανό.
  • Στον πάγκο της ΑΕΚ οι: Αθανασιάδης, Σιμάνσκι, Τσούμπερ, Αραούχο, Πινέδα, Πήλιος, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Πισάρο.
  • Στον πάγκο για τον Άρη οι: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Ντουκουρέ, Ρουπ, Τζούρασεκ, Βέλεθ, Μορόν, Ρόουζ, Σουλεϊμάνοφ.
    Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
  • Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Ρότα, Κάλενς, Βίντα, Χατζισαφί, Γιόνσον, Μάνταλος, Λιούμπιτσιτς, Άμραμπατ, Ελίασον, Πόνσε.
  • Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Φατόρε, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια, Ζουλ, Βερστράτε, Παναγίδης, Φετφατζίδης, Σαβέριο,  Ανσαριφαρντ

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Βόλο (19:30 PRESSARIS LIVE)

Επιστροφή του Άρη στο “σπίτι” του μετά από έξι σερί αγώνες σε πρωτάθλημα και κύπελλο, με έναν και μοναδικό στόχο: τη νέα νίκη κόντρα στον Βόλο (19:30 – PRESSARIS LIVE) και την εξασφάλιση και μαθηματικά της παρουσίας του στα πλέι οφ με το βλέμμα στην τετράδα.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ. Ο Άρης επικρατεί του Βόλου με 2-0 χάρη σε γκολ των Μορόν και Ανσαριφάρντ.

• 4 Λεπτά καθυστερήσεις!
  • 90′ Αλλαγή για τον Άρη, μέσα ο Φετφατζίδης στη θέση του Νταρίντα.
  • Ο Ιρανός επιθετικός βγήκε πρώτος στην μπάλα, προλαβαίνοντας τον Κοβάτς και με ένα τσίμπημα της μπάλας να κάνει το 2-0 για τον Άρη που σφραγίζει τη νίκη κόντρα στον Βόλο.
  • Πρώτο γκολ του Ανσαριφάρντ με τη φανέλα του Άρη.

88′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 2-0 ο Άρης με τον Ανσαριφάρντ

• 85′ Φάση για τον Βόλο. Ο Μπερτόλιο έκανε το σουτ από πλάγια θέση δεξιά, με την μπάλα να την διώχνει σε κόρνερ ο Κουέστα.
  • 84′ Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ, δεύτερη για τον Άρη.
  • 79′ Στο έδαφος και πάλι ο Βέλεθ που θα αντικατασταθεί από τον Ζαν Ζουλ
  • Κίτρινη και στον Τσοκάνη του Βόλου.
  • 77′ Πρώτη κίτρινη για τον Άρη στο παιχνίδι, την είδε ο Τζούρασεκ.
  • 76′ Διπλή αλλαγή για τον Βόλο. Μέσα οι Ολιβέρα και Μωραϊτης στις θέσεις των Ασενούν και Γκαρσία.
  • 75′ Κεφαλιά του Ανσαριφάρντ, μετά την σέντρα του Νταρίντα, η μπάλα άουτ.
  • 74′ Κόρνερ για τον Άρη, με τον Λούνα να απομακρύνει πάνω στην γραμμή, στην προσπάθεια του Ανσαριφάρντ.
  • 74′ Δοκάρι για τον Άρη, με τον Σαμόρα.
  • 71′ Νέα φάση για τον Άρη, ξανά ο Νταρίντα απείλησε με το κεφάλι, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ
  • 70′ Ανσαριφάρντ, Σαμόρα και Τζούρασεκ αντί Μορόν, Σαβέριο και Μάνου Γκαρθία για τον Άρη που κάνει τις πρώτες του αλλαγές.
  • 68′ Διπλή ευκαιρία για τον Αρη. Σουτ του Σουλεϊμάνοφ από πλάγια θέση απέκρουσε ο Κόβατς, στο ριμπάουντ ο Νταρίντα σούταρε άουτ
  • 66′ Στο έδαφος ο Βέλεθ, αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
  • Δεν απέφερε κάτι, με την μπάλα να καταλήγει πλάγιο.
  • 64′ Κόρνερ για τον Βόλο, το παραχώρησε ο Ρόουζ.

• 63′ Αλλαγές για τον Βόλο. Μέσα οι Τσοκάνης και Μπερτόλιο στις θέσεις των Τρουιγιέ και Ντε Καμπς.

Μία ώρα στην αναμέτρηση το 1-0 παραμένει

• 60′ Ένα σουτ του Ασενούν, χωρίς καμία ανησυχία μπλόκαρε ο Κουέστα
  • 57′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Αρη στο δεύτερο μέρος με δυνατό σουτ του Μανού Γκαρθία, σε ετοιμότητα ο Κόβατς σε κόρνερ.
  • 54′ O Bόλος πάτησε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή του Άρη, ο Μπαριέντος παραλίγο να βρει χώρο και να σουτάρει από πλεονεκτική θέση, αλλά ήταν καταλυτικό το κόψιμο του Ρόουζ
  • 53′ Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. Παραμένει το 1-0 υπερ του Άρη
  • Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!

• Επιστρέψαμε για το δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ!

• Ο Μορόν παίρνει το… αίμα του πίσω, ο Μανού Γκαρθία περνάει εξαιρετική πάσα στον Ισπανό φορ και ο τελευταίος με πολύ δυνατό σουτ νικάει τον Κόβατς για το 1-0 του Αρη!

45+1′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον Άρη, με τον Μορόν!!!!!!!!!!!1

• 2 Λεπτά καθυστερήσεις
  • Απίστευτη ευκαιρία! Ο Μανού Γκαρθία είδε τον Κόβατς να αποκρούει το σουτ του και ο Μορόν σε άδεια εστία από το ενάμιση μέτρο, σε τελείως άδεια εστία από τη μικρή περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!!!!!

44′ Τεράστια χαμένη διπλή ευκαιρία για τον Άρη.

• 41′ Τελείως άστοχο σουτ του Οντουμπάτζο με το αριστερό, η μπάλα σε πλάγιο.
  • 39′ Ωραία κάθετη του Νταρίντα, από πολύ πλάγια θέση ο Σαβέριο δεν μπορεί να πλασάρει σωστά
  • 35′ Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Γκλάβτσιτς. Θα αντικατασταθεί από τον Μπαριέντος
  • 33′ Καλή στιγμή για τον Άρη. Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Άρη, ο Νταρίντα σουτάρει αποκρούει ο Κόβατς! Στην εξέλιξη της φάσης ο Βόλος φεύγει στην αντεπίθεση, αλλά ο Οντουμπάτζο σταματάει τον Γκαρσία
  • 32′ Ο Φεράρι μάτωσε στη μύτη και είναι για λίγο εκτός
  • Κίτρινη στον Κομπά

30′ Μισή ώρα στον αγώνα το 0-0 παραμένει

• Έδιωξε η άμυνα του Βόλου, με την φάση να τελειώνει για φάουλ του Άρη στην μεσαία γραμμή
  • 29′ Κόρνερ για τον Άρη, από τα δεξιά.
  • 27′ Γυριστό σουτ από τον Σουλεϊμάνοφ, ψηλά άουτ η μπάλα.
  • 25′ Σουτ από τον Σουλεϊμάνοφ, μάζεψε εύκολα την μπάλα ο Κοβάτς
  • 24′ Η φάση τελείωσε, με τον Σουλεϊμάνοφ να μην μπορεί να περάσει, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
  • 24′ Νέο κόρνερ για τον Αρη που πιέζει
  • Εκτελέστηκε από τον Σουλεϊμάνοφ, έδιωξε ο Άλχο.
  • 22′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη
  • 20′ Σέντρα του Οντουμπάτζο, με το κεφάλι σε κόρνερ ο Αλχο. Απομάκρυνε ο Καλογερόπουλος την σέντρα του Γκαρθία απο το κόρνερ.
  • 15′ Ανεβάζει ρυθμό ο Άρης, προσπαθώντας να μπει πιο απειλητικά στη μεγάλη περιοχή του Βόλου. Παραμένει το 0-0
  • 14′ Κόρνερ για τον Άρη, μετά από κάθετη πάσα του Γκαρθία.
  • 12′ Ο Γκαρσία του Βόλου δέχθηκε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
  • 11′ Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Μορόν να παίρνει την μπάλα από την γρήγορη εκτέλεση φάουλ του Σουλεϊμάνοφ, αλλά ο Κοβάτς απόκρουσε και στη συνέχεια ο επιθετικός των «Κιτρίνων» να μην κάνει το σουτ και να στέλνει την μπάλα άουτ.
  • 10′ Κίτρινη στον Ντε Καμπς για φάουλ στον Οντουμπάτζιο.
  • Αρκετός κόσμος στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του Άρη μετά από τις 24 Ιανουαρίου!
  • 5′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

• ΣΕΝΤΡΑ!
  • Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
  • Διαιτητής: Γκάμαρης (Βοηθοί: Παπαδάκης, Μηνούδης, 4ος Πολυχρόνης, VAR: Βεργέτης, Στεφανής)
  • Η ενδεκάδα του ΝΠΣ Βόλου: Κόβακτς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα,. – Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, – Τρουγιέ, Κόμπα, Ασεμούν, – Γκαρσία

• Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα,  Οντουμπάτζιο, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φεράρι, Βέλεθ, Νταρίντα, Γκαρθία, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν.
  • Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον Βόλο για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με την Νίκη Βόλου (18:00 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης ρίχνεται σήμερα στη μάχη των προημιτελικών. Ένας ο στόχος της κιτρινόμαυρης ομάδας: να “καθαρίσει” την πρόκριση κόντρα στη Νίκη Βόλου και να κλειδώσει από τον πρώτο αγώνα το εισιτήριο για τους “4” του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Ολυμπιακό (20:30 PRESSARIS LIVE)

Να συνεχίσει το σερί των επιτυχημένων αποτελεσμάτων θέλει ο Άρης που φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για την 19η αγωνιστική.

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με την Λαμία (17:00 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης με ψυχολογία από τη νίκη επί του ΟΦΗ την περασμένη Κυριακή, αλλά αναγνωρίζοντας την ανάγκη να είναι πιο αποτελεσματικός υποδέχεται στο Κλεάνθης Βικελίδης σήμερα (17:00) την Λαμία για την 15η αγωνιστική…

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον ΟΦΗ (15:00 PRESSARIS LIVE)

Μονόδρομο αποτελεί η νίκη σήμερα για τον Άρη κόντρα στον ΟΦΗ στο… άδειο “Κλεάνθης Βικελίδης” (15:00 – PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League.

Μείνετε συντονισμένοι

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Ατρόμητο

Ο Άρης υποδέχεται τον Ατρόμητο στο Κλεάνθης Βικελίδης (20:15 PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Superleague θέλοντας να διευρύνει το σερί των θετικών αποτελεσμάτων.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης

O Άρης υποδέχεται σήμερα (17:15, PRESSARIS – LIVE) στο «Nick Galis Hall» την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League με τον κόσμο να δίνει βροντερό παρών.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Παναιτωλικό

Ο Άρης μετά την ισοπαλία εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική, επιστρέφει στο… σπίτι του και θα κυνηγήσει την νίκη απέναντι στον Παναιτωλικό (17:30 PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Αστέρα Τρίπολης

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τη Λαμία

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Παναθηναϊκό

Να κλείσει με νίκη τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για τη φετινή χρονιά θα κυνηγήσει ο Άρης ο οποίος αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Παναθηναϊκό (20:00 PRESSARIS LIVE) για τη 10η και τελευταία αγωνιστική των play offs της Super League.

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με την ΑΕΚ (21:00 PRESSARIS LIVE)

Να κλείσει με νίκη τις εντός έδρας υποχρεώσεις του τη φετινή χρονιά θα κυνηγήσει ο Άρης απέναντι στην ΑΕΚ (21:00 PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 9ης και προτελευταίας αγωνιστικής των Play offs της Super League.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό όλα όσα θα διαδραματιστούν. Μείνετε συντονισμένοι…

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τον Βόλο

Ο Άρης με νίκη… σφραγίζει το εισιτήριο της Ευρώπης κόντρα στον Βόλο σήμερα στο Κλεάνθης Βικελίδης (20:00 PRESSARIS LIVE).

Νίκη που θα τον ανεβάσει στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και θα του εξασφαλίσει θέση στα play offs του Πρωταθλήματος θα κυνηγήσει ο Άρης που αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο στο Κλεάνθης Βικελίδης (19:30, PRESSARIS LIVE) για την 24η αγωνιστική.

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι του Άρη με τη Λάρισα

Όταν περιμένεις 35 ολόκληρες ημέρες για να παραταχθείς στο παρκέ και πάνω από όλα να κάνεις αυτό που αγαπάς και πληρώνεσαι, τότε το σημερινό ματς με τη Λάρισα για τον Άρη (17:00, κλειστό Νεάπολης, PRESSARIS-LIVE), είναι μια επανέναρξη του Πρωταθλήματος.

To pressaris θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, μείνετε συντονισμένοι, όπως και ότι ακολουθήσει!

Ο  Άρης με πίστη κι αποφασιστικότητα, ετοιμάζεται να ριχθεί στη μάχη για το νέο “τρίποντο” κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (19:00-PRESSARIS-LIVE).

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει ζωντανά λεπτό προς λεπτό όλα όσα θα γίνουν στο Κλεάνθης Βικελίδης. Μείνετε συντονισμένοι.